Jdi na obsah Jdi na menu

Dne 9.10.2008 se uskutečnil v naší knihovně týden knihoven, který uspořádala Městská knihovna Jindřichův Hradec ve spolupráci s Obecní knihovnou Horní Radouň.

Na programu bylo setkání neprofesionálních knihovníků Jindřichohradecka.  Celkem se zůčastnilo 12 zástupců knihoven a za Městskou knihovnu Jindřichův Hradec pí Kadlecová, pí Hladíková a  pí Slaninová.

Proběhla prohlídka Obecní knihovny a dále byl pro knihovníky připraven doprovodný program na statku u paní Barbary, kde byly ukázky rukodělných prací v místní dílně. Např. zpracování vlny a výrobky z vlny. Na statku je provozován penzion a majitelé mají velké množství zvířat. Jak celá návštěva probíhala se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Program setkání dále pokračoval v klubovně Radouňské montážní s.r.o. Horní Radouň, kde bylo připraveno malé občerstvení a výstava ukázek prací žen (paličkování, polštářky, výrobky z korálků).

Zde se hovořilo o činnosti knihoven, především obecních a o jejich vzájemné spolupráci. Knihovnice si navzájem sdělovaly své zkušenosti a příklady dobré praxe ze své činnosti v knihovnách.

Všichni účastníci dostali pohledy a  záložku do knihy s výjevy Horní Radouně a nadpisem  "Setkání knihovníků Horní Radouň 2008", která jim bude připomínat setkání  v Horní Radouni.

Celé setkání bylo zakončeno prohlídku nově zrekonstruované kapličky.